![]() ![]() Al sinds 2000 de best bezochte regionale nieuwssite |
September 2007 ( 3 ) |
© U S Media. Op alle foto's rust auteursrecht. Voordat u materiaal van deze site gebruikt voor publikatie, lees eerst de waarschuwing onderaan deze pagina. |
Op publikatie zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming volgt zonder waarschuwing een factuur. |
![]() |
Verkrachtingszaak Rheeze op Internet |
Opnieuw heeft politie IJsselland een nog lopend rechercheonderzoek op de interactieve internetsite www.politieonderzoeken.nl geplaatst.
Het gaat om het onderzoek naar de verkrachting van een zevenjarig meisje op zondagmiddag 10 september 2006, bij een camping aan de Grote Beltenweg in Rheeze, gemeente Hardenberg.
Op deze site vermeldt het onderzoeksteam een overzicht van de laatste stand van zaken in het onderzoek, de werkzaamheden, die zij daarin
verrichtte en vraagt zij van het publiek op de deze informatie te reageren.
In nauw overleg met het Openbaar Ministerie wordt onderzoeksmateriaal zoals videobeelden, foto's en de laatste - voor publicatie geschikte- onderzoeksinformatie op de site geplaatst.
Hierop kan het publiek rechtstreeks naar de politie reageren met vragen over het onderzoek of suggesties aanreiken. Daarnaast is gebleken dat veel mensen niet de moeite nemen om de politie te bellen, maar dat ze wel bereid zijn met een e-mailtje te reageren.
Ook wordt inzicht gegeven hoe een dergelijk onderzoek plaatsvindt en wat er allemaal bij komt kijken. Door de inhoud van de site actueel te
houden zal de politie het publiek optimaal informeren en blijft de attentiewaarde gegarandeerd.
Begin juli plaatste Politie IJsselland de Zwolse zaak Karsten op deze site.
Die leverde tot nu toe circa 5.000 'bezoekers' en enkele tientallen reacties op. Politie IJsselland maakt bij dit middel gebruik van de infrastructuur van het korps Utrecht, dat eind vorig als eerste regio in ons land, met een zogeheten coldcase zaak, via de interactieve site www.politieonderzoeken.nl naar buiten trad.
Dat leverde vele duizenden bezoekers en honderden reacties op, waarmee het onderzoeksteam aan de slag ging. Het is de bedoeling dat bij voorkomende grote rechercheonderzoeken in IJsselland, van meet af aan, een interactieve site voor die betreffende
zaak wordt gemaakt. Een plaats delict kan dan binnen enkele uren in beeld gebracht worden zodat het publiek zich een juiste voorstelling van
zaken kan maken. |
Overijsselse Politiedag 13-10-2007 in Oldenzaal |
Op zaterdag 13 oktober wordt van 11.00 tot 16.00 uur in Oldenzaal de Overijsselse Politiedag georganiseerd op recreatiepark Het Hulsbeek, in en rondom partycentrum MAX'Buitenhuis en het daarnaast gelegen Outdoor Challenge Park.
De politiekorpsen Twente en IJsselland organiseren dit spetterende evenement samen met de Koninklijke Marechaussee.
Het thema van de Landelijke politiedag is dit jaar "Beleef het zelf!". Ook in Overijssel komt dit thema volop tot uitdrukking. Dit jaar kunnen bezoekers door tal van mogelijkheden het politiewerk zelf ervaren. Bezoekers kunnen onder andere zelf meefietsen met de politiebikers, zelf op de klimwand en over de hindernisbaan, meetrainen met de ME en er is een pantserwagen van de Koninklijke Marechaussee aanwezig. Ook kan men zelf 'Crime Scene Investigator' zijn bij de technische recherche. Daarnaast is er een schietsimulator aanwezig, waarop men kan ervaren hoe het is om te schieten.
Tijdens de Politiedag zijn veel onderdelen van de politie vertegenwoordigd, zoals de waterpolitie, de hondenbrigade, de verkeerspolitie en de parketpolitie. Werving en selectie spelen dit jaar ook een grote rol op de open dag.
U kunt meedoen met een ware politiequiz, die door een bekende Nederlander gepresenteerd wordt en waarmee mooie prijzen te winnen zijn.
Er is voldoende parkeergelegenheid op het terrein van Het Hulsbeek. Ook voor fietsers zijn er stallingsmogelijkheden gecreëerd.
Voor bezoekers, die per openbaar vervoer komen, is er een gratis pendelbus tussen station Oldenzaal en Het Hulsbeek. De toegang tot het evenemententerrein is gratis.
Meer informatie over het programma vindt u op www.politie.nl/twente , www.politie.nl/ijsselland of www.politiedag.nl.
|
Coevorden: Hardenberger gearresteerd na bedreigingen |
Eind vorige week is in Coevorden een 46-jarige man uit Hardenberg aangehouden.
Hij wordt verdacht van bedreigingen tegen (ex) klanten van de Duitse bouwonderneming, waarvoor hij werkte. De slachtoffers van deze praktijken wonen in de politieregio's Brabant-Noord, Haaglanden, Twente, IJsselland, Groningen, Friesland en in de Bondsrepubliek Duitsland. De Duitse bouwonderneming, gerund door een 49-jarige man uit Itterbeck, raakte herhaaldelijk in conflict met haar Nederlandse en Duitse
opdrachtgevers, waarna werd overgegaan tot contractontbinding.
In een aantal gevallen werd vervolgens door middel van bedreiging met geweld getracht alsnog het geld van voormalige opdrachtgevers te incasseren. In enkele gevallen was de druk op de slachtoffers zo groot dat door hen werd overgegaan tot betaling. Ook een medewerker van een klussenbedrijf uit Friesland, dat werk voor deze Duitse firma verrichtte en een vordering op het bedrijf kwam verhalen, werd bedreigd met een vuurwapen. De 46-jarige verdachte is op vrijdag 14 september jl. voorgeleid aan de rechter-commissaris, die de bewaring voor 14 dagen heeft bevolen.
Slachtoffers, die nog geen aangifte van strafbare feiten, gepleegd door medewerkers van dit bedrijf, hebben gedaan, wordt geadviseerd dat alsnog te doen bij de politie van hun woonplaats.
Het politieteam van de Bovenregionaal Rechercheteam Noord- en Oost Nederland, dat bovenstaande aangiften, onder leiding
van het Openbaar Ministerie Zwolle-Lelystad, onderzoekt zet haar werkzaamheden de komende tijd voort. |
Bob en Flop zijn weer onbegrijpelijk bezig: |
Bordenblunders in Slagharen: klik hier |
Borger: eerste digitale snelheidscamera in Noord-Nederland aan de N857
De eerste
digitale snelheidsmeetpaal in het nooden van ons land staat aan de N857 tussen Borger en Rolde.
Bij dit nieuwe type "flitspaal" is geen flits meer zichtbaar en ook ontbreken de filmrollen, die in de oude FIP's steeds vervangen moesten worden.
Het signaal met de beeldgegevens komt nu rechtstreeks op een PC op een centraal punt binnen en kan dus veel sneller verwerkt worden.
Hierdoor wordt ook de periode tussen het tijdstip van de snelheidsovertreding en de binnenkomst van de schikking aanzienlijk bekort.
Om hem niet op te doen vallen is de paal in "omgeving-groen" gespoten.
Assen: ravage op de A28
De A28 (Groningen-Hoogeveen) en de toerit bij Assen moesten vanmorgen om kwart over zes ter hoogte van Assen worden afgesloten.
Er was een vrachtwagen in botsing gekomen met een personenauto, waarbij de bestuurder van de personenauto gewond was geraakt.
Om hulpverlening mogelijk te maken knipte de brandweer de deuren uit de auto.
Het ongeval ontstond, toen de personenauto plotseling dwars op de weg kwam te staan.
De vrachtwagenbestuurder kon de personenauto niet ontwijken en raakte deze aan de voorkant.
Zowel de vrachtwagen als de personenauto raakten zwaar beschadigd en moesten worden afgesleept.
De politie legde ter plaatse de sporen van het ongeval vast. Door het ongeval ontstond een langzaam rijdende file.
Ook de toerit naar de A28 bij Assen werd afgesloten.
Hoogeveen: gewonde bij aanrijding
Bij een aanrijding tussen twee auto's op de weg Alteveer ter hoogte van de Trekgatenweg is gistermiddag een vrouw gewond geraakt.
De twee bij de aanrijding betrokken auto's raakten door de botsing dusdanig beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept
De gewonde vrouw is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Vanwege de drukte en de werkzaamheden op het Hollandscheveldse Opgaande leidde de politie het verkeer in goede banen.
Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend.
Open dag Zwolse brandweer goed bezocht
Zaterdag hield de brandweer van Zwolle open dag voor het publiek.
Korspleden en familie mochten vrijdag al een kijkje nemen in de nieuwe kazerne aan de Marsweg; nu was de rest aan de beurt.
Hier werd gretig gebruik van gemaakt -mede door het mooie weer- want het was de gehele dag een komen en gaan.
De bezoekers volgden de route langs kantoren, slaapkamers, gymzalen en de andere ruimten om een goede indruk te krijgen.
Op de achtergrond klonken de muzikale klanken van de Towersnorrn en de Meander Big Band.
Op verschillende plaatsen in de kazerne werd op beeldschermen getoond, waarvoor de Zwolse brandweer zoal in actie komt.
Ook waren alle voertuigen opgesteld om de bezoekers de kans te geven om deze eens van dichtbij te bekijken.
Onder het genot van een kopje koffie of een glaasje ranja werden de bezoekers geïnformeerd door zowel beroeps als vrijwilligers.
Met de pendelbus werden de tevreden bezoekers weer naar de parkeerplaats van TNT post gebracht.
Ook dit was weer een geslaagde dag voor organisatie als bezoekers.
Basse: twee ongevallen tijdens autocross
Meppel: bejaard stel belandt met auto in de plomp
Aan de Steenwijkerstraatweg raakte vanmiddag een auto met een bejaard stel te water, nadat de bejaarde bestuurder onwel was geworden.
Twee motorrijders wisten de man en vrouw uit het voertuig te halen.
Het paar werd per ambulance voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd.
Foto's: Persbureau Meter
Stieltjeskanaal: hooibroei bedreigt boerenbedrijf
Vanmorgen in alle vroegte ontdekte men broei in een schuur met hooi bij een veehouderij aan het Stieltjeskanaal.
In aller ijl werd de pakken met het rokende hooi naar buiten gereden, maar ging er ook een telefoontje naar alarmnummer 112.
De Coevorder brandweer rukte hiervoor uit, maar bij aankomst bleek, dat de boer het ergste gevaar in de schuur zelf al onderdrukt had.
Wel moest het met een shovel weggereden hooi, dat steeds weer vlam dreigde te vatten, uit elkaar gehaald en nageblust worden.
Aan bluswater ontbrak het gelukkig niet: dat kwam uit het
Stieltjeskanaal, dat zich vlak voor de boerderij bevindt.
Het was duidelijk, dat het kordate ingrijpen van de boer een fikse brand had voorkomen.
Vlak naast de hooischuur staat namelijk een rietgedekte houten schuur
en een flinke veestal met koeien.
Nadat het bluswerk voltooid, de koffie genuttigd en het materieel opgeruimd was, reden de Coevordenaren retour Hulsvoorderdijk.
Foto's: Don Stolwijk - U S Media
Door deze site te bezoeken gaat u akkoord met onderstaande voorwaarden. Op alle foto's, afbeeldingen en teksten op de sites van U S Media rust auteursrecht. Enigerlei publikatie van ons auteursrechtelijk beschermde materiaal zonder onze uitdrukkelijke schriftelijke toestemming wordt beschouwd als aankoop. Op deze afname volgt een factuur van € 75,00 exclusief BTW per foto en/of artikel. Bij in gebreke blijven van betaling volgt gerechtelijke vervolging. |